Reading Explorer

Reading Explorer

Reading Explorer (Tüm yaş grupları – 5 kitap/seviye)

Vocabulary & Reading Development

Yazarlar: Nancy Douglas & Paul Macintyre

Reading Explorer, beş seviyeden oluşan, tüm öğrenci grupları için okuma ve kelime bilgisi becerilerini geliştirmek amacıyla National Geographic Dijital Medyasından çeşitli videolar eşliğinde eğlenceli bir öğrenim sağlayan, içerik tabanlı bir okuma serisidir.

Reading Explorer’ın her ünitesi iki okuma metni ve bir video aktivitesi içerir. Okuma parçaları kültür, bilim, sosyal çalışmalar, gezi/seyahat ve macera içerikleri olan çok geniş yelpazeli gerçek hayat konularını kapsar.

Reading Explorer ile öğrenciler;

  • Çarpıcı görsellerle desteklenen motive edici gerçek yaşam içerikleri sayesinde dünyayı ve yaşanan olayları anlama ve yorumlayabilme yeteneklerini geliştirir.
  • Dijital medya içerikli okuma parçaları ile daha iyi İngilizce okuma-anlama ve görsel okuryazarlık becerilerini artırır.
  • Okuduğunu Anlama aktiviteleri ve Kelime Geliştirici oyunların desteğiyle kelime dağarcıklarında eğlenceli, etkili ve kalıcı bir gelişim sağlarlar.
  • National Geographic öğretici videoları ve audio (ses) CD’si desteğiyle yüksek motivasyonlu ve süreklilik gösteren bir öğrenme deneyimi yaşarlar.